Star Wars

Jenom star wars

Počítačoví meč

POčítačoví meč

Toto je počítačový meč kterej lze udělat v Adobe After Effects

                               snad se vám to povede :)


Návod pro vytváření světelných mečů v programu Adobe After Effects 6.5»

Pro vytváření lightsaberů budeme používat program Adobe After Effects (dále jen AAE), pokud program nevlastníte můžete program zdarma stáhnout na Stahuj.cz ve verzi shareware (175 MB) na testovací dobu 30-ti dní.
Specifikace AAE 6.5:
Změřte si své síly se zkušenými grafiky! Náhled programu Adobe After Effects Pojďte si změřit své síly se zkušenými grafiky Star Wars, Star Gate, nebo jiných on effects stavěných filmů! After Effects, je špičkový program na úpravu vlastních videoprojektů, fotek, vytváření 3D animace, stříhání, zvučení, prakticky All in 1. Podporuje většinu používaných formátu jak hudby/zvuků tak videí.

Jak vytvořit fotku lightsaberů?
Spustíte program AAE… v levém horním rohu budete mít okno s názvem "Untitled Project.aep", kliknete pravým tlačítkem myši do okna a dále na - import - file.Objeví se vám okno, ze kterého vyberete soubor(fotku), který budete efektovat.
Potom vytvoříte kompozici - Composition - New Composition, zobrazí se vám okno, ve kterém vyberete parametry fotky.

Jestliže vytváříte fotku lightsaberů nastavte délku kompozice (duration) na 0:00:01:00 a snímkování (Frame Rate) nastavte (jestliže chcete mít pouze 1kopii vašeho výtvoru) na 1.
Potom "přetáhněte" vaší fotku z levého horního okna do časové osy (timeline), která je úplně dole. Dále musíte vytvořit Layer - Layer - New - Solid. Objeví se okno, ve kterém opět nastavíte parametry, ale tentokrát Layeru.Velikost Layeru by měla odpovídat velikosti kompozice. Barvu - Color nastavíte na bílou.
Klikneme na "oko" u v časové ose, u vašeho layeru a tím jej zneviditelníme.V nástrojovém panelu, povětšinou umístěném vpravo nahoře vyberete nástroj pero - Pen.Musíte mít označený váš Layer (white solid 1) a potom můžete pomoci nástoje pen masku. Vytvoříme 4(nebo více) rohy našeho lightsaberu a nakonec klikneme na startovní roh. Měl by vám vzniknout 4-úhelník. V panelu nástrojů vybereme další nástroj a to šipku (ukazatel).Když opět klikneme na "oko" uvidíme svoje dílo (zatím neupravené).
Musíte odstranit vaši fotku, kterou jste na začátku vložili pomocí tlačítka DELETE. Měl by vám v časové ose zůstat jenom váš bílí Layer, ten 3krát zduplikujte. Budete mít tedy už 4 bílé Layery. Nyní vytvoříte další Layer, ale tentokrát !!!černý!!!. Tento Layer posunete v časové ose na poslední místo (tedy úplně naspod). Dále rozbalte vrchní bílý layer a položku Mask Feather nastavte na 1. U dalšího layeru nastavte položku na 10, u dalšího na 20 a u dalšího na 40.Potom vytvořte novou kompozici se stejnými parametry jakou u té předchozí. A do ní vložte fotku a celou první kompozici. Dále si označte comp 1 v časové ose a klikněte na Layer - Blending Mode - Screen. Už jsme skoro před cílem. Už stačí jen vybrat barvu - klikněte na Effects - Adjust - Color Balance. Zobrazí se vám okno, ve kterém nadefinujete barvu svého lightsaberu.

Když už máte meč hotov, stačí kliknout na File - export - Image Saquence (podle mě nejlepší volba) a uložíte soubor v jakém chcete formátu.

Výsledek práce

Tento návod možná není úplně správný. Popisuju v něm, jak já sám vytvářím lightsabery a proto možná tam dělám některé věci navíc nebo mi tam některé věci chybí. Ale takhle se dá vytvořit foto s lightsaberem.


skopírované z star-wars-cz.blog.cz
Žádné komentáře
 
Made in ObiSkyWalker